Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Бєлкін М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Бєлкін М. Я. 
Розробка технології термічної обробки сталевих виробів : Навч. посіб. для розробки технології терміч. обробки сталевих виробів при викон. контрольов. самост. роботи за курсом (розд.) "Терм. оброб. металів" студ. спец. 7.090404 "Оброб. металів тиском" і 7.090403 "Ливар. вир-во чорн. і кольор. металів" / М. Я. Бєлкін, В. К. Заблоцький, О. Я. Шашко; Донбас. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ, 2002. - 103 c. - Бібліогр.: с. 89. - укp.

Наведено основні відомості щодо технології термічної обробки сталей, нагрівання тонких і масивних тіл. Наведено основні підходи до розробки технології поверхневого гартування з індукційного нагрівання. На конкретних прикладах запропоновано методики розрахунків режимів термічної обробки на магнієвій, алюмінієвій, титановій, мідно- та нікелевій основах. Проаналізовано особливості хіміко-термічної обробки виробів.

Приведены основные сведения о технологии термической обработки сталей, нагревании тонких и массивных тел. Приведены основные подходы к разработке технологии поверхностного закаливания по индукционному нагреванию. На конкретных примерах предложены методики расчетов режимов термической обработки на магниевой, алюминиевой, титановой, медно- и никелевой основах. Проанализированы особенности химико-термической обработки изделий.


Індекс рубрикатора НБУВ: К651-642я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бєлкін М. Я. 
Металознавство, теорія і технологія металообробки : Курс лекцій / М. Я. Бєлкін, Л. В. Плеханова; Донбас. держ. машинобуд. акад. - Краматорськ, 2006. - 72 c. - Бібліогр.: с. 71. - укp.

Розглянуто сутність металевого стану речовини, атомно-кристалічну будову металів, теорію сплавів, діаграми стану двокомпонентних систем. Розкрито властивості заліза як компонента залізовуглецевих сплавів і взаємодії легуючих елементів із залізом і вуглецем. Висвітлено теоретичні аспекти термообробки та принципи вибору параметрів її технології, а також властивості й області застосування деяких кольорових металів.

Рассмотрены сущность металлического состояния вещества, атомно-кристаллическое строение металлов, теория сплавов, диаграммы состояния двухкомпонентых систем. Раскрыты свойства железа как компонента железоуглеродных сплавов в взаимодействия легирующих элементов с железом и углеродом. Освещены теоретические аспекты термообработки и принципы выбора параметров ее технологии, а также свойства и области применения некоторых цветных металлов.


Індекс рубрикатора НБУВ: К2 я73-2 + К65 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА679041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бєлкін М. Л. 
Адміністративно-правові засади забезпечення діяльності інститутів спільного інвестування в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. Л. Бєлкін; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Проведено дослідження засобів адміністративно-правового забезпечення діяльності інститутів спільного інвестування в Україні, яке здійснене на підставі аналізу публічно-правової складової в діяльності цих інституцій. Проаналізовано місце адміністративно-правових відносин в системі відносин у сфері спільного інвестування. Здійснено порівняння з Директивою 85/611/ЄЕС від 20.12.1985 р. Систематизовано засоби адміністративно-правового забезпечення діяльності інститутів спільного інвестування в Україні й адміністративно-правові відносини, які складаються за реалізації даних засобів. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення законодавства у сфері діяльності інститутів спільного інвестування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + Х819(4УКР)120.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Юринець Ю. Л. 
Правова охорона авторського права і суміжних прав в Україні в контексті міжнародного права / Ю. Л. Юринець, М. Л. Бєлкін, Л. М. Бєлкін // Наука та інновації. - 2019. - № 6. - С. 62-75. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розвиток права інтелектуальної власності рухався переважно у напрямку посилення захисту цих прав. Однак це призводить до обмеження використання об'єктів інтелектуальної власності. Отже, необхідним є пошук належного балансу між інтересами володільців та суспільства. Проблематика. Питання правової охорони авторського права і суміжних прав національний законодавець повинен вирішувати з урахуванням міжнародного регулювання. На сьогодні у світі створено розгалужену систему міжнародних актів у цій галузі, зокрема й в окремих суперечливих аспектах, які потребують комплексного підходу, створюючи при цьому можливості маневрування між різними нормами, втіленими у різних актах. Тому порівняння окремих аспектів правового регулювання авторського права і суміжних прав за 9 ключовими міжнародними актами у цій галузі (Бернська конвенція, Всесвітня конвенція про авторське право, Договір про міжнародну реєстрацію аудіовізуальних творів, Договори Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) - про авторське право та про виконання і фонограми, Римська конвенція, Женевська конвенція, Брюссельська конвенція про поширення сигналів, що несуть програми, які передаються через супутники, Угода TRIPS) між собою та з українським законодавством є актуальним з точки зору оптимізації правового регулювання. Мета роботи - узагальнення міжнародного правового регулювання авторських і суміжних прав та порівняння його з українським правовим регулюванням. Матеріали й методи. Застосовано методи документального аналізу й синтезу, порівняльного аналізу, об'єктивної істини та ін. Результати. В законодавстві України абсолютизується охорона авторського права і суміжних прав. У контексті міжнародного дискурсу щодо лібералізації обмежень на використання об'єктів інтелектуальної власності українське правове регулювання не повною мірою відповідає сучасним міжнародним тенденціям. Висновки: абсолютизація захисту авторських і суміжних прав не означає автоматичного приведення такого захисту до міжнародних стандартів. Останнім часом у світі склалося розуміння необхідності гармонізації інтересів авторів (виконавців) з інтересами суспільства на доступ до об'єктів цих прав.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)33 + Х933.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Юринець Ю. Л. 
Проблеми легітимізації Інтернет-ресурсів як засобів масової інформації в контексті інформаційної безпеки держави / Ю. Л. Юринець, М. Л. Бєлкін, Л. М. Бєлкін // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 2. - С. 114-122. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити наукові та практичні підходи до регулювання обігу інформації в мережі Інтернет в контексті забезпечення інформаційної безпеки держави. Методологія дослідження спирається на методи документального аналізу і синтезу, порівняльного аналізу, об'єктивної істини, що дало змогу системно простежити підходи до реєстрації Інтернет-ЗМІ. Констатовано, що європейська правова традиція не вважає регулювання обігу інформації в мережі Інтернет апріорі заходом, що порушує свободу слова. За умови належного правового регулювання (у відповідності із вимогами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод) таке регулювання, навпаки, підсилює гарантії діяльності журналістів і розширює коло інформації, до якої можна застосовувати презумпцію достовірності, - при одночасному підвищенні відповідальності таких Інтернет-поширювачів за поширення неналежної інформації. Оскільки з приводу регулювання обігу інформації в мережі Інтернет відсутній суспільний консенсус, запропоновано зробити наголос на добровільній реєстрації Інтернет-ЗМІ у вигляді інформаційних агентств, що і практикується зараз. Однак зареєстровані Інтернет-ресурси повинні отримати преференції у вигляді законодавчих гарантій довіри до поширюваної ними інформації. Обгрунтовано необхідність того, що ст. 35 Закону України "Про інформаційні агентства", ст. 42 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" необхідно доповнити застереженням, що презумпція достовірності інформації поширюється виключно на ту інформацію, яка отримана із зареєстрованих ІнтернетЗМІ. Це підвищить інтерес до такої добровільної реєстрації. Рекомендовано зареєстрованим Інтернет-ЗМІ розміщати відомості про свою офіційну реєстрацію як інформаційного агентства на власному сайті, що підвищить рівень довіри до поширюваної ними інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Х849(4УКР)051

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Проблеми правового регулювання відповідальності органів державної влади за порушення прав громадян : колект. монографія / Ю. Л. Юринець, М. П. Дибань, І. А. Толкачова, В. В. Філінович, Н. О. Семчук, М. Л. Бєлкін, Ю. Ф. Черник, Г. І. Багірова, Д. Ф. Волонець, І. О. Дмитрієв, Р. І. Івашковський, В. В. Ігнатенко, Я. О. Корчак, В. Л. Прохоренко, О. В. Расторгуєв, М. В. Садовський, О. О. Слюсар, Ю. В. Станкевич; Національний авіаційний університет. - Київ : НАУ, 2021. - 147, [1] c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Досліджено проблеми правового регулювання відповідальності органів державної влади за порушення прав громадян. Зазначено, що у сучасній науці проблема правового регулювання відповідальності органів державної влади на даному етапі розвитку науки достатньо не досліджується. Дана монографія покликана усунути цю прогалину. Підставою для цього є Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод 1950 р., Конституція України, а також численні звернення громадян України до Європейського Суду з прав людини та численні рішення цього Суду проти України, що свідчить про неспроможність української держави належним чином гарантувати права своїх громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Забезпечення конституційних прав громадян в контексті конвенційних зобов'язань України : колект. монографія / І. М. Сопілко, Ю. Л. Юринець, Ю. Д. Кунєв, С. Я. Лихова, К. С. Токарєва, І. П. Устинова, В. Б. Череватюк, Л. І. Чулінда, М. В. Ольховік, Л. М. Бєлкін, М. Л. Бєлкін, Є. В. Криволап; Національний авіаційний університет. - Київ : Видавництво Людмила, 2022. - 323 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Досліджено проблеми забезпечення конституційних прав громадян у контексті конвенційних зобов'язань України. Звернено увагу, що стандарти забезпечення прав людини узгоджені на міжнародному та європейському рівнях, але механізми їх дотримання на національному рівні є недосконалими. Зазначено, що ускладнення суспільних відносин породжує нові виклики для теорії міжнародного та європейського права, а на практиці загострює проблеми, пов'язані з неоднозначним розумінням індивідами правових цінностей. Розглянуто окремі виклики щодо забезпечення конституційних прав громадян в умовах широкомасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну 24.02.2022 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Бєлкін Л. М. 
Співвідношення понять "інформаційна безпека", "безпека інформації", "кібербезпека" в контексті безпекових стратегій України 2020 - 2021 років / Л. М. Бєлкін, М. Л. Бєлкін, Є. В. Криволап, Ю. Л. Юринець // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 3. - С. 78-86. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета статті - комплексний правовий та інформаційно-технологічний аналіз понять "інформаційна безпека", "безпека інформації", "кібербезпека" для обгрунтування підходу до створення центральної дефініції у сфері інформаційної безпеки (ІБ) та удосконалення системи протидії інформаційним загрозам. Методи дослідження: документальний аналіз, узагальнення правової інформації, інформації із сфери створення інформаційно-комунікаційних технологій, а також практики захисту інформації та протидії пропагандистським інформаційно-психологічним впливам. З урахуванням положень безпекових стратегій України 2020 - 2021 рр., а також наукової, практичної інформації та міжнародного досвіду запропонована структура "інформаційної безпеки держави" як центральної дефініції у сфері ІБ. Доведено, що поняття "інформаційна безпека" не може зводитися до безпеки окремої сукупності даних чи інформаційних систем чи до кібербезпеки. Забезпечення ІБ поділяється на забезпечення безпеки інформації, у тому числі кібербезпеки, та забезпечення когнітивної безпеки. Запропоновано ввести у стабільний науковий і практичний оборот поняття "когнітивна безпека" як стійкість проти інформаційно-психологічних впливів на людину і суспільство. Зворотній зв'язок "кібербезпека" - "когнітивна безпека" пов'язаний із тим, що, кібератаки також активно використовуються державою-агресором як елемент спеціальних інформаційних операцій з метою маніпулятивного впливу на населення. Обговорений комплексний правовий та інформаційно-технологічний аналіз понять "інформаційна безпека", "безпека інформації", "кібербезпека" дозволяє вибудувати ієрархію цих понять з метою удосконалення протидії інформаційним загрозам та пропагандистським інформаційним операціям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Бєлкін Л. М. 
Дослідження методів антиукраїнської російської пропаганди в інформаційних війнах проти України / Л. М. Бєлкін, Ю. Л. Юринець, І. М. Сопілко, М. Л. Бєлкін // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 3. - С. 87-94. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета статті - комплексний інформаційно-психологічний аналіз методів антиукраїнської російської пропаганди в інформаційних війнах проти України. Методи дослідження: документальний аналіз та узагальнення правової, соціологічної, політичної, психологічної інформації, а також практики антиукраїнської російської пропаганди. Досліджені механізми інформаційно-психологічних впливів пропаганди на населення з метою міфологізації масової свідомості і її переведення на протилежну картину світу. Пропагандистські міфи створюють віртуальну реальність, у тенети якої потрапляють не тільки маси населення, але і його очільники. Саме на підставі міфів про "геноцид на Донбасі", "братський український народ, якого необхідно звільнити від диктату націоналістів та бандерівців", "створення України на землях Росії", "Україна і НАТО збиралися напасти на Донбас і Крим", "український народ любить Росію і Путіна і зустріне російську армію квітами, хлібом-сіллю" Президент Російської Федерації В. Путін прийняв рішення атакувати Україну. При цьому злий жарт з очільником Кремля зіграв міф про "сильну", "непереможну" армію РФ і слабку армію України. Міфологізація тісно пов'язана з маніпулюванням традиційними символами і стереотипами. Отже, коли громадяни Росії, або її пропагандисти, або її очільники маніпулятивно називають українців "фашистами", "нацистами", тощо - насправді це абсолютно беззмістовний маркер, який не спирається на об'єктивні знання про фашизм чи нацизм. Це просто маркер ворога, якого, на думку маніпуляторів, можна і потрібно знищити. Обговорено комплексний інформаційно-психологічний аналіз методів антиукраїнської російської пропаганди в інформаційних війнах проти України дозволяє системно сформулювати напрями контрпропагандистської роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського